Canadian Software Startup Puts 40% rezerw gotówkowych do Bitcoina

Canadian Software Startup Puts 40% rezerw gotówkowych do Bitcoina
Ottawska firma Snappa, zajmująca się oprogramowaniem graficznym, ogłosiła w poniedziałek swoją decyzję o przeniesieniu znacznej części swoich rezerw gotówkowych do Bitcoin, powołując się na obawy związane z inflacją i globalną niepewnością gospodarczą.

Współzałożyciel Christopher Gimmer powiedział CoinDesk w prywatnym przesłaniu: „Sam przydział stanowi 40% naszych rezerw gotówkowych“. Firma nie wspomniała o liczbie Bitcoin System, które obecnie posiada, jednak, jak wyjaśnił Gimmer, była to decyzja podjęta „ze względów prywatności“.

Początkowa alokacja 40% to tylko początek dla siedmioosobowego startupu. „Nadal gromadzimy monety i nie planujemy sprzedaży w najbliższym czasie“, powiedział Gimmer do CoinDesk. „Jeżeli mamy rację co do tego, dokąd zmierza Bitcoin, to nasza alokacja może być bardzo wysoka.“

W swoim wpisie na blogu Gimmer wyjaśnił, że jego firma wierzy, że tradycyjne konta oszczędnościowe są gorsze od innych opcji zwiększania rezerw gotówkowych. „Wierzę, że mamy teraz o wiele lepszą technologię oszczędzania dostępną dla nas“, napisał Gimmer. „Tą technologią jest Bitcoin.“

Gimmer wspomniał również o niedawnej decyzji MicroStrategy o przeniesieniu 250 milionów dolarów do czołowej kryptokurówki, którą określił jako „fascynującą“.

Kommentare sind deaktiviert.