Dzisiaj mija 10 lat od ostatniej publicznej działalności Satoshi Nakamoto

Dzisiaj jest trochę szczególny dzień, ponieważ mija dokładnie dziesięć lat od ostatniej publicznej działalności Satoshi Nakamoto.

Jest rok 2020, a wiodąca na świecie kryptowaluta, Bitcoin, kosztuje ponad 19000 USD – niewyobrażalny wzrost wartości dolara od momentu jej powstania.

BTC zostało uznane za najlepiej działające aktywa dekady i nie wykazuje oznak spowolnienia, szczególnie w obecnych warunkach globalnej pandemii i potencjalnym poważnym kryzysie finansowym.

Co ciekawe, dokładnie 10 lat temu tego dnia Satoshi Nakamoto, osoba (lub grupa osób), która to wszystko rozpoczęła, porzuciła ostatnią publiczną wiadomość, zanim zniknęła i nigdy więcej jej nie widziano.

10 lat temu Satoshi wygłosił swoje ostatnie oświadczenie

Satoshi Nakamoto jest pseudonimowym twórcą sieci Bitcoin. Wiele osób chciałoby wiedzieć, kim może być ta osoba (lub grupa ludzi), ale do dziś pozostaje to w dużej mierze nieznane.

Wiemy, że tego dnia, w 2010 roku, Satoshi był ostatnio widziany jako aktywny na popularnym forum Bitcointalk w dyskusji na temat odporności sieci na ataki DoS.

W każdym razie od tamtej pory tajemniczego twórcy najpopularniejszej kryptowaluty nigdy nie było widać. Do tej pory nie ma publicznie dostępnych i możliwych do zweryfikowania informacji, które jednoznacznie potwierdzają tożsamość Satoshi Nakamoto.

Niemniej jednak niektórzy próbowali przekonać opinię publiczną, że rzeczywiście są odpowiedzialni za stworzenie Bitcoina. Najbardziej niesławnym przypadkiem jest Craig Wright. Do tej pory nie przedstawił jednak uzasadnionych dowodów, które potwierdzałyby jego roszczenia. Cała społeczność jest z niedowierzaniem, jeśli chodzi o jego oświadczenia, że ​​jest Satoshi Nakamoto, a Wright posunął się tak daleko, że pozwał każdego, kto twierdzi inaczej. Jak dotąd nie poszło to na jego korzyść .

Co wiemy o Satoshi?

Jest kilka interesujących faktów, które mogą nie być tak popularne na temat Satoshi, chociaż niektóre z najbardziej ekscytujących rzeczy są w dużej mierze publiczne i dostępne dla każdego do zbadania.

Wiemy na pewno, że to jego pseudonim używany jako autor białej księgi Bitcoina – dokumentu torującego drogę niezmiennej, odpornej na cenzurę sieci, która później stała się wielomiliardowym aktywem, który wielu najbardziej renomowanych inwestorów świat nazwałby alternatywę dla złota.

Jednak poza niektórymi szczegółami technicznymi związanymi z zaangażowaniem Bitcoina i Satoshi nie ma zbyt wiele do zrobienia. Przynajmniej nie do niedawna.

Jak informował CryptoPotato pod koniec listopada, badania sugerowały, że działania Satoshi Nakamoto przeprowadzone w latach 2008-2010 miały miejsce, gdy był w Londynie w czasie, gdy BTC zaczęło działać. Pomimo „rozsądnej pewności”, o której mówi raport, nadal nie ma pojęcia o jego prawdziwej tożsamości.

W każdym razie pewne jest to, że zostawił nas z protokołem, który już odcisnął swoje piętno w świecie fintech i stał się liderem branży, obecnie zaludnionej przez setki tysięcy specjalistów, pracujących niestrudzenie, aby zapewnić ludziom alternatywę dla systemy.

Kommentare sind deaktiviert.